Vaat Edilen Haklarımızı İstiyoruz

04/02/2022 Tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülerek kabul edilen ilgili kanun ile , bizleri de yetiştiren çok değerli öğretmenlerimize yapılan ekonomik düzenlemelerin hayırlı olmasını diliyoruz. Kutsal olan öğretmenlik mesleğine gönül veren tüm öğretmenlerimizin  her türlü saygı , sosyal ve ekonomik refahının ülkemizin geleceği açısından ne derece önemli olduğu her Türk Vatandaşı tarafından bilinmektedir. 
TBMM’nde yapılan ilgili düzenlemelerle öğretmenlerimiz adına sevinen Sağlık Çalışanlarımız kendi beklentileri adına hüsrana uğramışlardır. Pandemi öncesi veya sonrası yükü hiç azalmayan itibarı ve temsil gücü zayıflatılan Sağlık Çalışanlarının maruz kaldığı şiddet olayları vesilesiyle moral ve motivasyonları da iyice düşmüştür. Daha önceden de bahsettiğimiz gibi şahit oldukları veya maruz kaldıkları şiddet ve hakaret olaylarının yanı sıra ekonomik kaygı taşıyan bir sağlık çalışanından kaliteli ve verimli bir sağlık hizmeti beklenemez.
Dikkatleri çekmek istediğimiz bir konu da görevden affını isteyen eski Adalet Bakanı Sn. Abdulhamit GÜL’ün yerine ilgi kararla gelen Sn.Bekir BOZDAĞ’ın ilk gündem maddeleri kadın cinayetleri, şiddet ve çocuk istismarı gibi toplumda infial yaratan olaylar olmuştur. Her kurum ,kuruluş ve vatandaş gibi konuyla ilgili yapılacak olan tüm çalışmaların sonuna kadar destekçisi olacağımızı bildiririz. Sağlık Çalışanları olarak bu gündem maddeleri içerisindeki şiddet konusunun biraz daha detaylandırılarak sık sık gündeme gelen sağlıkta şiddet başlığı altında ele alınmasının beklentisi içerisindeyiz. Temsil gücünün etkisizliği nedeniyle zikredilmeyen bu durumun sorumlularının Sağlık Çalışanlarının sorunlarına olan uzaklığını daha önceki açıklamalarımızda belirtmiş durumdayız. Ayrıca Tüm Sağlık Çalışanlarının Temsil gücünün kendi ellerinde olduğunun bilincinde olması tünelin sonundaki ışık gibi bizlere yol göstermektedir. Sağlık çalışanlarının bu gücü göstermeleri adına açmış olduğumuz ‘sağlık çalışanları da şiddet görüyor ‘  sosyal medya etiketine desteklerinizi bekliyoruz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyoruz.